З початку року зарплати українських міністрів значно збільшились. Крім окладу, урядовці також отримують матеріальну допомогу, виплати на оздоровлення, надбавки за доступ до державної таємниці.
Оклад міністра в Україні – 61 397 грн, це сума, яку одержують "на руки". Однак до заробітної плати входять надбавки, премії, відрядження, щорічна матеріальна допомога та виплати на оздоровлення. Загалом міністр може отримувати понад 100 тис. грн на місяць.
Як повідомив "Обозреватель", зарплати у прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та його заступників набагато нижчі, ніж у міністрів без статусу "віце".
Глава уряду на початку 2023 року отримував близько 61 тис. грн, а в липні – вже 66 тис. грн.
Перший віце-прем'єр та міністерка економіки Юлія Свириденко у липні отримала 66,3 тис. грн, а у січні – 61 тис. грн. Аналогічна зарплата у віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, а також у віце-прем'єр-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.
Віце-прем'єр, міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров зараз отримує 66 тис. грн, на 5 тис. грн більше, ніж на початку поточного року. Така ж оплата праці у віце-прем'єр-міністра з питань розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова.
Зарплата міністра юстиції Дениса Малюски зросла за півроку із 73 тис. грн до 80 тис. грн. У липні він одержав на оздоровлення додатково 53 тис. грн.
Голова МЗС Дмитро Кулеба на початку 2023-го він отримував 85,9 тис. грн, а у липні – вже 92,8 тис. грн.
Заробітна плата міністра аграрної політики Миколи Сольського з січня по липень зросла з 61,4 тис. до 66,3 тис. грн.
Міністру охорони здоров'я Віктору Ляшку у січні виплатили 70,7 тис. грн, а у липні – 75,5 тис. грн.
Міністр соцполітики Оксана Жолнович у січні отримала 56,9 тис. грн, а з травня її заробітна плата зросла до 80 тис. грн. Збільшення розміру виплати зумовлено надбавками за службові відрядження.
Раніше стало відомо, що міністри вирішили зрівняти зарплати чоловіків та жінок в Україні.