НБУ анонсував зміни в правилах купівлі доларів для населення

Автор: Лобанова Єлизавета

У НБУ працюють над вирішенням проблеми з обміном валюти, яка останнім часом почала виникати у багатьох українців. Справа в тому, що банки почали брати комісію за обмін пошкоджених купюр, але чітких критеріїв оцінки ступеня зношеності валют немає. Це питання у Нацбанку пообіцяли владнати. 

НБУ анонсував зміни в правилах купівлі доларів для населення - today.ua

"Над питанням трактування ступеня зношування купюр зараз активно працюють. Цього тижня представники НБУ спілкувалися на цю тему з керівниками небанківських банків та фінустанов. За підсумками дискусії дійшли висновку, що найближчим часом це питання буде вирішено. Люди не повинні турбуватися", – запевнив член ради НБУ Василь Фурман.

НБУ анонсував зміни в правилах купівлі доларів для населення

У НБУ заявили, що скоро обмінний ринок в Україні працюватиме так, як було кілька місяців тому, і попросили людей не хвилюватись. За словами Фурмана, із цим питанням пов'язано багато міфів, головний з яких – нібито заборона обміну купюр 1996 року випуску. Їх, як і раніше, можна обмінювати, незважаючи на те, що деякі фінустанови відмовляються це робити, що є незаконним.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Також у НБУ нагадали українцям про вигоду гривневих депозитів. На сьогоднішній день прибутковість доларових депозитів у великих банківських установах – менше 1%, у середніх банках – 1-3%, а за гривневими депозитами ставка сягає 15-30%. Тому громадянам зараз набагато вигідніше користуватися саме цими інструментами зберігання та множення грошей, зазначають у Нацбанку.

Раніше повідомлялося, які валютні обмеження НБУ пом'якшив для українців з 16 червня.