НБУ штрафуватиме банки та обмінники за відмову приймати у населення “старі“ долари

Автор: Лобанова Єлизавета

Нацбанк штрафуватиме обмінники та банки в Україні за недотримання правил обміну валюти. Усі фінустанови зобов'язані приймати у населення " старі " і зношені доларові банкноти, зокрема 1996 року випуску. У разі відмови такі установи будуть покарані.

НБУ штрафуватиме банки та обмінники за відмову приймати у населення “старі“ долари - today.ua

НБУ вніс зміни до нормативно-правої бази, якими скасовано перелік ознак незначного зношування банкнот. З усіма без винятку банкнотами іноземної валюти, крім значно зношених чи пошкоджених, мають здійснюватись валютно-обмінні операції. У Нацбанку повідомили, що на обмін мають прийматися всі банкноти доларів та євро, справжність яких підтверджена з використанням лічильників та детекторів. Також заборонено встановлювати будь-які обмеження щодо року випуску або номіналу банкнот іноземної валюти.

З банкнотами, що мають ознаки значного зношування, повинні здійснюватися операції інкасо за тарифами банків та небанківських фінансових установ. Банки та небанківські установи, які здійснюють такі операції, повинні обов'язково розмістити в касі у доступному для клієнтів місці чіткий перелік ознак значного зносу банкнот та тарифи інкасо, з якими українці зможуть ознайомитись перед обміном.

НБУ штрафуватиме банки та обмінники за відмову приймати у населення “старі“ долари

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Після численних відмов українцям в обміні доларів старого зразка, зокрема 1996 року випуску, Національний банк підтвердив, що не встановлював жодних обмежень на обмін валюти за роком випуску банкнот та їх номіналом. Більше того, нормативно-правовими актами НБУ прямо заборонено банкам та небанківським фінансовим установам встановлювати будь-які подібні обмеження.

У разі подібних порушень такі дії тепер розцінюватимуться не лише як недотримання регуляторних вимог НБУ, а й як шахрайська діяльність.

Залежно від рівня вчиненого правопорушення до фінустанов-порушників НБУ вживатиме заходи впливу, що передбачатимуть максимальний розмір штрафу:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • до банків — у розмірі до 400 000 гривень та планується його збільшення за суттєві порушення;
  • до небанківських фінансових установ — у розмірі до 5% від розміру власного капіталу установи.

У разі порушення прав споживача банком чи небанківською фінансовою установою споживачеві слід звернутися зі скаргою до керівництва такого банку чи небанківської фінансової установи.

Раніше повідомлялося, що в київських обмінниках масово обманюють клієнтів, видаючи їм пошкоджені доларові купюри.