НБУ збирається знизити податки для українців

Автор: Лобанова Єлизавета

Національний банк вирішив скасувати податок на доходи з депозитів, який був введений ще в 2014 році. З такою ініціативою виступив голова Національного банку Кирило Шевченко.

НБУ збирається знизити податки для українців - today.ua

За його словами, з 2014 року ситуація з депозитами змінилася, і на сьогоднішній день дохідна база досить стійка. Через це в НБУ вважають, що податок з депозитів можна скасувати.

Податок на доходи з депозитів має дві складові - 18% ПДФО і 1,5% військового збору. Військовий збір скасовувати ніхто не збирається, йдеться про відмову сплати ПДФО.

"З огляду на те, що депозитні ставки і так низькі, ми пропонували Міністерству фінансів і уряду в законі про бюджет. Це не було враховано. У наступному році ми будемо продовжувати роботу в цьому напрямку", - зазначив Кирило Шевченко.

Популярні зараз

У Міносвіти зробили заяву з приводу початку нового навчального року у школах

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Путін поспішає почати переговори з Україною через гостру проблему у Росії , - Загородній

Починаючи з 2014 року, в Україні діє податок на відсотки з депозитів в розмірі 15%. У 2015 році ставка ПДФО на відсотки за депозитом виросла з 15% до 20% і був введений військовий збір в 1,5%. З 2016 року і по сьогоднішній день ставка податку на відсотки по депозиту становить 18%, також оплачується військовий збір в розмірі 1,5%. Тобто сумарно вкладник платить в бюджет 19,5% доходу за депозитом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Оплата податку не пов'язана з безпосередньою виплатою доходу (відсотків). Податок буде утримуватися банком під час нарахування відсотків, а не їх виплати.

Раніше повідомлялося, що українські пенсіонери заплатять в середньому на 2000 грн більше податків у 2021 році, у порівнянні з попереднім роком.