НБУ змінив правила продажу безготівкової валюти: які обмеження більше не діють

Автор: Лобанова Єлизавета

Нацбанк зняв низку валютних обмежень для банків із продажу доларів клієнтам. Починаючи з 29 серпня, фінустановам в Україні дозволили продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов'язань на проведення такої операції.

НБУ змінив правила продажу безготівкової валюти: які обмеження більше не діють  - today.ua

У прес-службі НБУ заявили, що з 29 серпня 2023 року вперше з початку повномасштабної війни банки матимуть змогу продавати населенню безготівкову іноземну валюту в межах щомісячного ліміту у розмірі 50 тис. грн в еквіваленті в одному банку.

Щомісячний ліміт на купівлю безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців буде збільшено зі 100 тис. грн до 200 тис. грн в еквіваленті.

Наголошується, що такі нововведення сприяють переорієнтації частини попиту населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції з продажу безготівкової валюти банками зручніші та безпечніші. Також це дозволить зменшити різницю між готівковим та офіційним курсом.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

НБУ змінив правила продажу безготівкової валюти: які обмеження більше не діють

Нацбанк продовжує реалізацію "Стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування", й зняття обмежень на продаж валюти - один із кроків цього плану.

З 19 серпня в Україні почали діяти нові вимоги щодо інформації, яка має розміщуватися на касі банку, оператора поштового зв'язку, небанківської фінансової установи, їх відокремлених підрозділах, пункті обміну валюти тощо.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Обов'язковою для розміщення є:

  • Контактна інформація НБУ із зазначенням місця розташування, номера телефону універсальної гарячої лінії, електронної пошти, посилання на сторінку офіційного інтернет-представництва, щоб клієнти банку чи небанківської установи могли звернутися до представників регулятора;
  • Інформація про юридичну особу - банк чи небанківську установу - із зазначенням номера телефону або номера телефону гарячої лінії, місцезнаходження, адреси електронної пошти, посилання на інтернет-сторінку для подання звернень клієнтів до банку або небанківської установи.

Раніше аналітик Андрій Шевчишин спрогнозував, який курс валют НБУ встановить до кінця 2023 року.