Українцям назвали валюту, в якій потрібно зберігати заощадження. Виявляється, це не долар чи євро, в які багато хто звик переводити гривню.
Заощадження можуть танути через інфляцію, яка їх з'їдає. Важливо зберігати капітал у стабільній валюті. Багато українців досі зберігають гроші "під подушкою", побоюючись відкривати депозити у банках. Директор департаменту роздрібного бізнесу "Глобус банку" Дмитро Замотаєв назвав валюту, де можна впевнено відкривати вклади, примножуючи власні кошти.
"Зниження облікової ставки до 22% дало потужний поштовх до зниження максимальних ставок за гривневими депозитами на 1,5-2 відсоткові пункти. За останні два тижні загальна тенденція до зниження відсотків за гривневими вкладами набирає обертів. Так, середні ставки за депозитами від 3 місяців вже скоротилися до 12,5 – 13%, а на вклади від 6 місяців до 1 року – до 16-17%", - наголосив Замотаєв.
Аналітик послався на НБУ, який за підсумками 2023 прогнозує низьку інфляцію на рівні 10,8%. Вона спонукає до подальшого зниження облікової ставки та зміцнення національної валюти – гривні. На думку Замотаєва, є ймовірність, що у вересні ставку знизять ще на 1-2 відсоткові пункти, - до 20-21%.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Дмитро Замотаєв назвав міцність гривні добрим знаком для "військової" економіки України - сильна національна валюта позначиться на номінальній прибутковості гривневих депозитів.
"При подальшому скороченні облікової ставки максимальна прибутковість гривневих депозитів наприкінці року не перевищить 14-15%, а середні ставки становитимуть від 10% на вклади від 3 місяців та до 13% на вклади від 6 місяців до 1 року. Однак на тлі низького рівня інфляції чистий дохід гривневих вкладів залежно від їхнього терміну становитиме в середньому 3-5%", - зазначив експерт.
Таким чином, привабливість гривневих депозитів залишатиметься досить високою, як мінімум, до кінця року. Малоймовірно, що нові вклади значно скорочуватимуться чи перетікатимуть у валютний сегмент. Щодо валютних депозитів, спостерігатиметься тенденція до поступового зростання відсотків.
Багато банків збільшують відсотки відразу на 1-1,9% із мінімальних 0,02 – 0,01%, які діяли з початку повномасштабного вторгнення. Різке збільшення прибутковості слід розцінювати як сигнал ринку, і те, що банк намагається залучити клієнтів. Наразі максимальні ставки зафіксовані на позначках 3% (доларові депозити на строк до 1 року) та 2,4% (депозити в євро на аналогічний період).
Замотаєв вважає, що середні ставки продовжуватимуть зростати, але за кілька тижнів зміни будуть малопомітними. Очікується, що подальше зниження облікової ставки прискорить скорочення відсотків за гривневими вкладами, але вже без втрат "чистого" прибутку. Привабливість валютних депозитів продовжить збільшуватись. Банкір дійшов висновку, що до кінця вересня кількість нових вкладів у валюті може зрости до 20% загального обсягу нових вкладів.
Раніше повідомлялося, що українські банки продовжують знижувати ставки за гривневими депозитами.