Не купуйте долари: українцям повідомили, як зберегти заощадження

Українців закликали не купувати долари для збереження заощаджень. Громадянам назвали найкращі способи зберегти гроші під час війни.

Не купуйте долари: українцям повідомили, як зберегти заощадження - today.ua

Наші співвітчизники вважають переведення у валюту найкращим способом для зберігання грошей. Проте привабливішими з економічної точки зору є гривневі облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП).

Олександр Паращій, який очолює аналітичний відділ Concorde Capital, зазначив, що попит на готівковий долар формується переважно населенням. Українці переводять національну валюту в американську, щоб врятувати від інфляції. Однак це не оптимальний варіант.

"Бачимо, що долар зараз не виглядає як найкращий засіб для заощаджень. І доларова інфляція досить велика, і ставки в доларах на українському ринку низькі. Очікування курсу долара залишаються, на мою думку, більш-менш стабільними. При цьому гривня - банківські рахунки або облігації внутрішньої державної позики України у гривні – зараз виглядає набагато цікавішим засобом для заощадження”, – зазначив аналітик.

Що буде з курсом долара у червні

Експерт не вважає, що цього місяця буде суттєва зміна курсу долара. Наразі він досить стабільний, тому явних загроз для валюти немає. Така тенденція зберігається майже рік. Готівковий курс валюти наблизився до офіційного і, швидше за все, на цьому ж рівні і залишиться.

Що буде з депозитами найближчим часом

У Національному банку України спрогнозували, як довго банки триматимуть високі ставки за гривневими депозитами. НБУ підтримує курсову стабільність, щоб захистити заощадження від інфляції, зберігає високу облікову ставку та додатковими заходами спонукає банки активніше боротися за вкладників. Тому відсоткові ставки за вкладами у гривні продовжують зростати.

Не купуйте долари: українцям повідомили, як зберегти заощадження

Зараз більшість банків пропонує 15-20% річних за гривневими депозитами, що дозволяє захистити заощадження від інфляції. При цьому ставки за кредитами для населення та бізнесу залишаться високими. Вони почнуть знижуватись, коли ризики безпеки знизяться, а інфляція сповільниться.

Раніше повідомлялося, що українські банки та обмінники відмовляються приймати застарілі долари.

ДЖЕРЕЛООбозреватель