Українцям повідомили, як зберегти заощадження під час війни. Не варто покладатися тільки на валюту, в яку багато хто звик переводити гривню.
Актуальні можливості для капіталу та можливі ризики позначив економіст Андрій Новак. Він закликав проаналізувати, які суми є в наявності та від цього відштовхуватися.
Невеликі заощадження краще покласти у банк на депозит та отримувати відсотки, щоб убезпечити гроші від інфляції. Кошти краще зберігати у гривні, доларах та євро чи іншій стабільній валюті. Головне – вибрати надійний банк із топ-10 фінустанов, які стабільно працюють на ринку.
Другий варіант зберігання заощаджень – у дорогоцінних металах, зокрема у банківському золоті.
Гроші можна вкладати у землю чи нерухомість. Андрій Новак нагадав, що ціни на ділянки, будинки та квартири зараз на мінімальному рівні, якого більше не буде. Вигідно купити землю та житло, вартість якого після завершення бойових дій у країні зросте. Угоди мають бути юридично правильно оформлені, щоб право на майно було підтверджено.
Оптимальний спосіб примножити свій капітал – це підприємницька діяльність. Вона пов'язана з високим ризиком, до того ж талант до ведення бізнесу мають лише близько 10% населення будь-якої країни.
"Чим займатися - обирає кожен сам, все залежить від того, в чому ви краще знаєтеся. Вкладати свої заощадження краще, ґрунтуючись на тому, які цілі ви переслідуєте. Адже, незважаючи на військовий стан, країна продовжує розвиватися", - цитує експерта УНН.
Раніше українцям назвали чотири способи, як урятувати заощадження від інфляції.