Незабаром в Україні зростуть ціни на рис: подорожчання буде значним

Автор: Марченко Любов

У світі почали зростати ціни на рис. Не обмине цей процес і нашу країну. В Україні ціни на популярну крупу можуть зрости не лише через зовнішні причини.

Незабаром в Україні зростуть ціни на рис: подорожчання буде значним - today.ua

Про те, чому зростають ціни на рис на світовому ринку, розповідає reuters.

Вже зараз ціни на рис – найвищі за останні 11 років. І це ще - не межа. Аналітики аграрного ринку кажуть, що вартість цієї крупи зростатиме й надалі. Адже значення рису в системі харчування людства важко переоцінити. Для 3 мільярдів населення нашої планети рис і страви із нього є основним продуктом.

Однією з основних причин подорожчання рису стало підвищення виплат індійським фермерам, які вирощують цю культуру. Раніше їм платили дуже мало, але тепер виплати зросли, що потягнуло за собою підвищення цін на їхній продукт. А оскільки на долю Індії припадає 40% світового експорту цієї культури, то цінові зміни у такого потужного виробника не могли не зачепити й решту фермерів, які вирощують рис.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

В Україні прогнозують шалені ціни на фрукти: цьогорічний врожай частково втрачено через нічні заморозки

"Індія була найдешевшим постачальником рису. Оскільки індійські ціни зросли через нову мінімальну ціну підтримки, інші постачальники також почали підвищувати ціни", — зауважив президент Асоціації експортерів рису (REA) Крішна Рао.

Майже 90% врожаю рису, що продається на світовому ринку, вирощується в Азії. Отже, погодні умови на цьому континенті мають вирішальне значення на валовий збір цієї культури, а відтак і ціни на рис.

Незабаром в Україні зростуть ціни на рис: подорожчання буде значним

Цьогоріч через погодно-кліматичний феномен Ель-Ніньйо в регіоні знижена кількість опадів. І це дуже негативно позначається на врожайності рису, адже ця культура дуже любить воду. Відповідно до офіційних даних, оприлюднених індійським урядом, площа посівів літнього рису через брак вологи вже скоротилася цьогоріч на чверть.

В Україні склалися ще й свої несприятливі умови для рису

У нас його вирощували на зрошувальних землях півдня країни. Але з початком анексії Криму багато рисових плантацій залишилися там, і через брак вологи поступово перетворилися на пустелю.

А цьогоріч, із підривом греблі Каховського водосховища, стали непридатними для вирощування цієї культури ще й зрошувані землі  на Херсонщині. Отже, власного рису в нас не буде. А якщо й буде, то дуже мало.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас, Таїланд і В'єтнам услід за Індією вже відчутно підвищили свої експортні ціни на рис. А загалом, за прогнозами експертів, світові ціни на рис можуть зрости на 20%.

Нагадаємо, тим часом в Україні значно впали ціни на сезонні ягоди.