Паліативним пацієнтам доведеться доплачувати за знеболювальне

Автор: Марченко Любов

Національна служба здоров'я оновила список ліків, які можуть бути доступні паліативним пацієнтам безплатно. Хворі можуть отримати знеболювальне за програмою "Доступні ліки". Проте не всі препарати з оновленого списку будуть доступні безплатно. Деякі з них доведеться частково оплатити.

Паліативним пацієнтам доведеться доплачувати за знеболювальне - today.ua

Про це йдеться у повідомленні НСЗУ на урядовому порталі.

В інформації, зокрема, заначено, що НСЗУ оновила список ліків, які підлягають реімбурсації (відшкодуванні державою) за програмою "Доступні ліки". До цього списку увійшли 515 препаратів і медвиробів, які пацієнти можуть отримати на пільгових умовах. У тому числі в цей список включені ліки для паліативних хворих.

Паліативні пацієнти - це люди, які страждають від серйозних, часто невиліковних, хвороб, що супроводжуються фізичними стражданнями. Отже, щоби полегшити їм біль та покращити якість життя застосовують паліативну допомогу. Переважно це знеболювальні препарати. Відповідно до закону, паліативних пацієнтів мають забезпечувати такими ліками безкоштовно.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Паліативна допомога, зокрема, надається пацієнтам із онкозахворюваннями 3-4 стадії, а також ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД, пацієнтам, що мають туберкульоз у пізній стадії, а також серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.

Паліативним пацієнтам доведеться доплачувати за знеболювальне

"НСЗУ продовжує розширювати програму реімбурсації. Додалися знеболювальні препарати для паліативних пацієнтів. Завдяки простому алгоритму програми, отримати ліки і медпрепарати за рецептом можна в будь-якій із 13 568 аптек, які є учасницями програми реімбурсації лікарських засобів по всій країні. Вартість лікарських засобів та медвиробів аптекам відшкодує НСЗУ", – зазначила голова НСЗУ Наталія Гусак.

Зокрема, у список ліків, що підлягають реімбурсації, увійшли шість препаратів Морфіну в таблетках. Однак не всі вони повністю  безоплатні. Чотири з них повністю відшкодовуються державою, а за два препарати доведеться доплачувати пацієнтам або їхнім рідним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки та медпрепарати за програмою реімбурсації, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77. Або за допомогою дашборда на сайті НСЗУ (https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map)", -йдеться у повідомленні від НСЗУ.

Нагадаємо, у Мережі з'явилась інформація, що в окупованій частині Херсонської області хворих на цукровий діабет змушують брати російські паспорти в обмін на безплатні ліки.

Головне