Пенсійний вік в Україні зміниться, але не для всіх: хто зможе вийти на пенсію в 50 років

Українці зможуть вийти на пенсію раніше передбачуваного законом віку тільки в тому випадку, якщо вони були звільнені з роботи напередодні виходу на пенсію. Ще одна категорія громадян має право виходити на пенсію в 50 років. Йдеться про матерів, які виховують дитину з рідкісним захворюванням. Батьки за згодою з матерями зможуть вийти на пенсію з тієї ж причини, але в 55 років.

Пенсійний вік в Україні зміниться, але не для всіх: хто зможе вийти на пенсію в 50 років - today.ua

Через кілька місяців в Україні підвищиться пенсійний вік для жінок. Вони, як і чоловіки, зможуть виходити на пенсію після досягнення 60 років і при наявності 35-річного стажу. Всі, хто не виконає умови по стажу, повинні будуть працювати до 63 або 65 років. Однак, дещо може змінитися після прийняття нового закону.

Законопроект про "Удосконалення пенсійного законодавства", який 27 січня затвердив Кабінет міністрів, пропонує знизити пенсійний вік для матерів, які виховують дитину з рідкісним захворюванням, але без інвалідності, а також дозволити виходити на пенсію громадянам у віці 58,5 років, яких звільнили, але у них є необхідний стаж (в цьому році 28 років). Крім того, стипендії дітям-сиротам хочуть підвищити на 150% від прожиткового мінімуму. Загальний розмір їх пенсії буде на рівні 3 тис. грн.

Дане нововведення не стосуватиметься тих, хто за формулою заробив на пенсію, розмір якої менше 11% від мінімальної. Також вимоги щодо стажу не будуть ослаблені для тих громадян, хто зараз отримує максимальну пенсію, яка дорівнює 17 690 грн.

Раніше повідомлялося, що в січні перерахували пенсії тим українцям, хто досяг 65-річного віку і виконав всі вимоги щодо стажу.

ДЖЕРЕЛОukranews.com