Пенсіонерам готують додаткову виплату у жовтні

Автор: Марченко Любов

У жовтні багатьом українським пенсіонерам дадуть додаткову виплату. Її розмір дорівнюватиме 2093 гривням – прожитковому мінімуму для осіб пенсійного віку.  

Пенсіонерам готують додаткову виплату у жовтні  - today.ua

Кому дістанеться додаткова виплата, розповіла прес-служба Пенсійного фонду України.

Відразу зауважимо, ця виплата, на жаль, дістанеться не всім пенсіонерам. Йдеться лише про тих, які належать до числа внутрішньо переміщених осіб. Та й серед них не всі пенсіонери можуть претендувати на таку додаткову виплату. Її дадуть лише тим, хто з якоїсь причин упродовж декількох місяців не отримував свою пенсію.

"Пенсіонерам із числа ВПЛ, у пенсійних справах яких враховуються пенсії, невиплачені за минулі періоди, додатково виплачено по 2093,00 грн (розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність). Такий особливий порядок виплати сум пенсій за минулі періоди особам із ВПЛ визначено постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1165", - повідомляє прес-служба ПФУ.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

Пенсіонерам готують додаткову виплату у жовтні

Таким чином, ці 2093 гривні пенсіонери отримають не замість пенсії, а додатково до пенсії. На виплату цих додаткових сум ыз бюджету виділено 1 мільярд гривень.

Водночас, у Пенсійному фонді нагадують, що зараз відбувається масштабна верифікація отримувачів соціальних виплат і пенсіонерів зокрема. Звірка даних уже приносить плоди. Зокрема, жителя Запоріжжя викрили на незаконному отриманні пенсії з інвалідності. З'ясувалось, що ніякої інвалідності в нього немає. Отже, тепер "інвалід", який після верифікації, на щастя, "одужав", мусить заплатити Пенсійному фонду штраф за незаконно отримані гроші. Розмір штрафу – 26 000 гривень.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Крім того, у ПФУ нагадують, що можуть позбавити пенсії або соцвиплати і з інших причин. Зокрема, це може бути пов'язано з помилкою в особистих даних, невірно вказаними даними про стаж або розмір зарплати, яку отримував пенсіонер, та з виїздом пенсіонера за кордон на постійне місце проживання.

Нагадаємо, в Україні одна категорія пенсіонерів може отримати 20% надбавки до виплат.