В Україні хочуть змінити вимоги до пенсіонерів, поділивши їх на категорії, в залежності від віку. Мінсоцполітики пропонує внести зміни до норми ст. 18 Закону "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні". Відповідний законопроект в Кабмін подала міністр соціальної політики Марина Лазебна.
Згідно з законодавством, на сьогоднішній день право на пенсію за віком має кожний громадянин похилого віку, який досяг пенсійного віку і має необхідний страховий стаж. Це право обумовлено трудовим внеском і не обмежується будь-якими обставинами, включаючи наявність інших доходів. Пенсії за віком виплачуються в повному розмірі без урахування отриманого заробітку.
Мінсоцполітики пропонує змінити норми щодо того, хто в Україні вважається людиною похилого віку. Для цього пропонується ввести певну класифікацію населення.
Залежно від віку, в законі пропонують виділити такі категорії громадян:
Популярні зараз
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
- Особи старечого віку - від 75 до 90 років включно.
- Довгожителі - від 90 років.
Особами передпенсійного віку пропонується вважати громадян України, іноземців, осіб без громадянства, яким до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося не більше 2 років. У Законі "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" зміниться норма щодо того, що держава гарантує КОЖНОМУ ветерану праці та ГРОМАДЯНИНУ похилого віку належний рівень життя, задоволення РІЗНИХ життєвих потреб, а також надання різних видів допомоги.
Формулювання, що це гарантується кожному, прибирається. Замість "різних потреб" прописується, що держава гарантує соціальну допомогу, а замість "громадяни" похилого віку вказується "особи" похилого віку.
Нагадаємо, одній з категорії населення подвоять страховий стаж для виходу на пенсію.