Українські пенсіонери, які під час війни тимчасово переїхали до Німеччини, можуть продовжувати отримувати свої пенсії. Про те, які документи потрібно оформити і скільки це буде коштувати, докладно розповіли у Генеральному консульстві України у Мюнхені.
Перше, що потрібно зробити пенсіонерам, це пройти процедуру ідентифікації особи. Громадянин України має направити запит про отримання спеціального свідоцтва на електронну адресу Генерального консульства України (gc_dem@mfa.gov.ua). На запит на отримання свідоцтва пенсіонер має додати копію українського паспорта чи ID-картки, а також довідку, що свідчить про те, що громадянин України проживає на території Федеративної республіки Німеччина – Meldbescheinigung. Така довідка має бути не старшою за 2 місяці з дня видачі.
Після того, як документи пенсіонера будуть прийняті, йому призначать зустріч у Генконсульстві на конкретний час. Там він зможе отримати потрібне свідоцтво, завдяки якому можна отримувати пенсійні виплати у Німеччині.
Скільки коштує послуга отримання свідоцтва
Оформлення свідоцтва коштуватиме пенсіонеру 18 євро. Платити цю суму потрібно у Генконсульстві під час оформлення. Оплата відбувається безготівково - німецькою дебетовою картою. Українські кредитні картки, а також готівка не приймаються платіжним терміналом. Для оплати хіба що підійдуть карти EC-Karte та GiroCARD.
Українські пенсіонери в Німеччині зможуть отримувати свої пенсійні виплати шляхом міжнародних поштових переказів. Право на німецьку пенсію у Німеччині мають лише ті, хто офіційно тут працював. Саме тому біженцям, які тільки-но приїхали і в них немає необхідного стажу, не належить німецька пенсія.
Яку допомогу можуть отримувати українські пенсіонери у Німеччині
Якщо біженець з України досяг пенсійного віку за німецьким законодавством (67 років), то він може подати клопотання про виплату соціальної допомоги (базового забезпечення) до місцевого відомства соціального забезпечення (Sozialamt).
Якщо біженець не є працездатним, але ще не досяг пенсійного віку за німецьким законодавством, йому потрібно звернутися до місцевого Центру зайнятості населення (Jobcenter).
Раніше повідомлялося, що деякі українські пенсіонери можуть розраховувати на щомісячну надбавку до пенсії у розмірі 4200 грн.