З 1 грудня в Україні підвищується прожитковий мінімум, а разом з ним і мінімальні пенсії. Що стосується підвищення мінімальної зарплати, то воно було заплановано на липень 2021 року. Однак, уряд вніс зміни до бюджету і переніс цю дату на грудень. Таким чином, запланованого підвищення мінімальної зарплати з 6 до 6,5 тисяч грн доведеться чекати ще рік. У результаті українці, які мають повний стаж і вік від 65 років, щомісяця отримуватимуть пенсію на 200 грн менше, ніж вони могли б отримувати у разі своєчасного підвищення виплат.
Відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" українці віком від 65 років і повним стажем (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) мають право на виплату в розмірі не менше 40% мінімалки. У результаті перенесення підвищення мінімалки на п'ять місяців, з липня по грудень, такі українці будуть гарантовано отримувати 2400 грн (40% від мінімалки в 6 тис. грн) замість 2600 грн (40% від 6,5 тис. грн).
Фінансування Пенсійного фонду уряд уріже ще на 8,5 млрд грн, що може обернутися повною катастрофою. Грошей в ПФУ і так ледве вистачає на виплату всім пенсій, а скорочення фінансування ставить під загрозу березневе індексування виплат і подальші можливі надбавки. У той час як фінансування Пенсійного фонду скоротили, прожитковий мінімум для визначення посадового окладу для прокурорів збільшили до 1600 грн, і витрати на прокуратуру автоматично виросли на 2 млрд гривень.
Нагадаємо, з 1 січня українці більше не отримуватимуть так звані "соціальні" пенсії. З нового року закінчується перехідний період, після якого ці виплати припиняться.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal