Підготовка до 1 вересня: у яку мінімальну суму обійдеться базовий набір українського школяра

Автор: Лобанова Єлизавета

З 1 вересня українські школи збираються повернутися до офлайн-навчання. Батьки школярів вже поступово починають купувати шкільне приладдя та форму для своїх чад. Ціни зросли, у порівнянні з минулим роком. Підрахуємо, скільки коштуватиме базовий набір школяра в серпні 2023 року.

Підготовка до 1 вересня: у яку мінімальну суму обійдеться базовий набір українського школяра - today.ua

Ціни на шкільне приладдя в Україні

Вартість зошит на сьогоднішній день складає від 4 до 35 гривень, залежно від кількості листів та обкладинки (однотонна або з малюнком). Зошити на 12 аркушів коштують в середньому 4,5 гривні, на 18 – від шести гривень, на 48-60 аркушів – від 15 гривень, на 96 аркушів – від 35 гривень.

За щоденник доведеться віддати близько 35 гривень. Проста ручка в середньому коштує 5 гривень, а їх треба на шкільний рік до семи штук. Вартість звичайного олівця – дві гривні, гумки для стирання олівця коштують до п'яти гривень, а прості лінійки для креслення коштують від восьми гривень. Пенал у середньому обійдеться близько 80-100 гривень, набір кольорових олівців – 89 грн, набір лінійок та циркуля – 60 грн.

Середня вартість шкільного рюкзака в онлайн магазинах складає 870 грн. Ціни на шкільну форму різні. Вибір залежатиме від шкільного бюджету. У 2022 році середній цінник на набір шкільної форми для дівчинки становив 2300 грн, для хлопчика – 1500 грн. Взуття може коштувати навіть дорожче, якщо підбирати якісне ортопедичне взуття.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

Підготовка до 1 вересня: у яку мінімальну суму обійдеться базовий набір українського школяра

За підрахунками, набір школяра у 2023 році обійдеться щонайменше у 1338 грн (без урахування шкільної форми).

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Якщо вам потрібно готувати дитину до школи з нуля, наприклад, йдеться про першокласника, то окрім канцтоварів та форми потрібно подбати про обладнання робочого місця дитини вдома (зручний стілець, настільна лампа, ноутбук чи комп'ютер). Частина бюджету піде на спортивні товари, альбоми, атласи, контурні карти і, можливо, якісь додаткові підручники.

Раніше повідомлялося, що випускники з окупованих територій можуть вступити до вузу без шкільного атестату.