У Пенсійному фонді України нагадали українцям, хто має право на знижку у розмірі 50% при оплаті комунальних послуг. Така можливість є у багатодітних родин.
Пільги надаються багатодітним сім'ям незалежно від виду житла та форми власності на нього. Призначається пільга на 12 місяців.
Умовою отримання 50% знижки на комуналку є наявність у сім'ї середньомісячного сукупного доходу за попередні шість місяців, виходячи з розрахунку на одного члена сім'ї, не вище за розмір доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги (у 2023 році це 3760 грн).
За законом, багатодітним сім'ям, які виховують трьох і більше дітей, надається 50% знижка:
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- на оплату житла в межах норм, передбачених законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає у житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);
- на користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб (у межах норм та соціальних нормативів, визначених Кабінетом Міністрів);
- на вартість палива (у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення).
Пільга видається не автоматично. Потрібно зібрати низку документів та надати їх до ПФУ разом із відповідною заявою про надання виплат.
При собі треба мати:
- заяви про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;
- декларації про доходи сім'ї пільговика;
- довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі (при оформленні пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу).
У разі звернення за наданням пільги не за зареєстрованим, а за фактичним місцем проживання до заяви додаються документи, що підтверджують факт проживання пільговика та членів його сім'ї за фактичною адресою (довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, договір оренди житла тощо) .
Раніше повідомлялося, що боржників за комуналку вносять до реєстру, блокують їм банківські картки та забирають майно.