В Україні з червня підвищили тариф на електроенергію. Тепер кіловат-година коштуватиме 2,64 грн. Українців попередили про наслідки подорожчання послуги. Платіжки частини побутових користувачів зростуть на 2000 грн.
Після підвищення тарифу на електроенергію, суми за комуналку зростуть приблизно на 300 грн. Експерт аналітичного центру DiXi Group Богдан Серебренников вважає, що для більшості українців зростання вартості кіловат-години електроенергії на 75% не буде критичним, тому що більшість споживачів використовує до 250 кВт-год на місяць. Якщо раніше вони платили за світло близько 360 грн, то зараз будуть - 660 грн.
Голова Експертної платформи з енергоефективності Ігор Черкашин наголосив, що навіть підвищення суми платежу на 80 грн для когось буде чашкою кави, а для когось – трьома буханцями хліба.
"Оцінювати, сидячи на Грушевського, що таке 80 грн, не маючи зрізу суспільства, яке було б перевірено незаангажованими організаціями – не дуже хороший спосіб розбиратися, чи це підвищення тарифу під силу людям", - пояснив експерт.
Найсильніше постраждають власники квартир з електроплитами та електроопаленням і навіть цілі міста. Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко висловив думку, що заборгованість громадян за комуналку зростатиме.
"Слід зазначити, що деякі наші міста повністю перейшли на електроопалення: Нікополь, Марганець, Покровське тощо. Там, а також у Тернополі, де цілі мікрорайони відмовлялися від централізованого теплопостачання, будуть проблеми. Платежі людей зростуть не на 200, а на 2000 грн", - зазначив Попенко.
Раніше українців попередили про відключення електроенергії у літні місяці.