“По п'ять тисяч на пенсії“: українців зобов'яжуть погасити борги ПФУ зі своїх зарплат

Дефіцит Пенсійного фонду в 2021 році досягне 203,8 млрд грн. Щоб погасити заборгованість і не залишитися в один прекрасний момент без пенсії, українці повинні віддати своїми податками понад п'ять тисяч гривень.

“По п'ять тисяч на пенсії“: українців зобов'яжуть погасити борги ПФУ зі своїх зарплат - today.ua

Якщо підрахувати, скільки податків віддають українці на ті чи інші сфери, то вийде, що кожен громадянин, включаючи новонароджених, платить близько 4,1 тис. грн на рік на медицину, 4,6 тис. грн на освіту, і близько 201,5 грн в рік на культуру.

На безпеку і оборону йде з однієї людини 7 163 грн, на витрати Офісу президента - 28,55 грн, апарат Верховної Ради - 36,2 грн, Кабінет міністрів - 65,7 грн, і на покриття "діри" в ПФУ - 5 465 грн.

Не всі знають, що на погашення та обслуговування державного боргу в рік платники податків віддають 599,8 млрд грн, а це 16 084 грн з кожного українця, включаючи немовлят. Незважаючи на це, боргів з роками не меншає. У той же час, все більше українців працюють неофіційно і не платять податки в державну казну.

У той же час Володимир Зеленський заявив, що під час карантину податкові надходження в країні виросли в 1,5 рази. Зокрема, збільшилися доходи від митниці.

ДЖЕРЕЛОvesti-ua.net