Українські біженці можуть втратити пільги у Польщі. На початку 2024 року відповідні положення втрачають чинність, а рішення про їх продовження не прийнято.
Про це заявив представник польського уряду Петро Мюллер. У нього поцікавилися щодо соціальної допомоги українцям, які знайшли притулок в країні після повномасштабного вторгнення РФ. Спікер дав зрозуміти, що влада планує скоротити обсяг допомоги для наших співвітчизників:
"Регламент є тимчасовим і втрачає чинність на початку наступного року. Ніщо не є постійним, тільки на період збройного конфлікту, що триває, а положення просто втрачають чинність на початку наступного року. На даний момент немає рішення про продовження тих речей, які зазначені у законі".
За словами Мюллера, зазначені положення не будуть розширені значною мірою. Він вважає за необхідне ширше залучення міжнародної спільноти до допомоги українським біженцям.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Нагадаємо, що Польща після 24 лютого 2022 року запустила широку програму підтримки українців. Новоприбулі особи отримували одноразові виплати у розмірі 300 злотих (2550 грн), безкоштовне житло та харчування протягом 120 днів, доступ до ринку праці, безкоштовної освіти та медицини для дітей. Також було передбачено щомісячні виплати для дітей у розмірі 500 злотих (4250 грн) та інші види допомоги для неповнолітніх.
Якщо польський уряд не продовжить дію спеціальних умов для українців, як заявляє, вони втратять право на виплати, роботу та безкоштовні послуги.
Заява Петра Мюллера пролунала на тлі торгового конфлікту між українською та польською владою. Польща запровадила заборону продажу українського зерна на своїй території. Єврокомісія вирішила дозволити продаж зерна на всій території Європейського Союзу, але Польща в односторонньому порядку продовжила заборону. Україна у відповідь заявила про заборону ввезення на свою територію польських товарів – яблук, капусти, помідорів, цибулі та іншої продукції.
Президент Польщі Анджей Дуда зустрінеться з українським колегою Володимиром Зеленським. Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс здивований запровадженням ембарго:
"Після того, як Польща так багато допомогла Україні, допомогла жінкам та дітям, які живуть тут, у Польщі, таке рішення дивує, неймовірно".
Нагадаємо про роботу у Польщі для українських біженців без знання мови.