Пора запасатися на зиму: в Україні різко подешевшали яблука

Яблука в Україні різко впали у ціні. Вартість яблук на цьому тижні досягла найнижчого показника за останні п'ять років. Серед причин аграрії називають хороший урожай і високу ціну на початку сезону.

Пора запасатися на зиму: в Україні різко подешевшали яблука - today.ua

На оптовому ринку популярні сорти яблук продаються по 10-15 грн/кг, тоді як ще два тижні тому вітчизняні яблука продавали мінімум за 18-20 грн/кг.

За словами керівника оптового ринку Тетяни Гетьман, зараз українські аграрії збирають осінні сорти яблук, які мають невеликий термін зберігання, тому пропозиція збільшується, а ціни знижуються.

Аналітики не виключають, що ціни на яблука в цьому сезоні можуть бути ще нижче. У той же час імпортні фрукти, і не тільки яблука, в цьому році досить дорогі. Пора запасатися на зиму: в Україні різко подешевшали яблука Що стосується в цілому цін на фрукти та овочі, то в серпні сезонні овочі впали в ціні на 13,5%, а фрукти - на 8,4%. У вересні подешевшали кавуни і картопля.

Раніше повідомлялося, що останні два місяці ціни на продукти і одяг в Україні падають. За даними Держстатистики України, в кінці літа 2020 рівень споживчих цін в середньому по країні впав на 0,2% в порівнянні з попереднім періодом поточного року.

ДЖЕРЕЛОfrom-ua.com