У Польщі з'явилось багато вакансій для українських біженців. На ринку праці сусідньої країни спостерігається нова тенденція.
Директор департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда повідомила, що на ринку праці у Польщі роботодавці все частіше цікавляться висококваліфікованими фахівцями. Відзначено, що кожен п'ятий запит від партнерів надходить на пошук топ-менеджерів. Це пов'язано із розвитком українських бізнесів у країні.
"Цією тенденцією можна пояснити відносно великий відсоток людей, які мають намір працювати у Польщі понад рік", - пояснила експерт.
Зазначається, що опитування проводилося методом електронного анкетування протягом квітня та травня 2023 року, в якому взяли участь 1280 працевлаштованих українців віком від 18 до 60 років.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
В аналітичному центрі міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal протягом квітня та травня провели електронне опитування 1280 працевлаштованих українців віком 18-60 років. З'ясувалося, що 57% українців у Польщі, які шукають там роботу, мають намір залишатися там щонайменше на рік. Працевлаштування на період від 3 до 6 місяців потрібно 17% опитаних. Ще 5% респондентів зізналися, що мають намір працювати півроку, а 11% – від 1 до 3 місяців.
За словами Джоболди, наші співвітчизники почали пред'являти більше вимог до умов праці та проживання, переучуватися на інші професії, щоб у перспективі влаштуватися на більш кваліфіковану роботу.
"До повномасштабного вторгнення українці приїжджали до Польщі переважно на 4-6 місяців, а потім поверталися до України. Цей тренд помітно змінився - зараз українці шукають роботу на більш тривалий період", - зазначила Анна.
Чому українці обирають Польщу
Ця країна – друга після Німеччини за кількістю прийнятих українських біженців. Наші земляки обирають її через географічну та ментальну близькість з Україною. У 20% приїжджих у Польщі живуть родичі чи друзі. Багатьох приваблює середній заробітний рівень, який вищий, ніж в Україні.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, чому українські біженці у Польщі втрачають статус UKR та виплати від держави.