Потрібно встигнути до 31 жовтня: в Україні продовжили термін реєстрації на отримання компенсацій за втрачений врожай

В Україні продовжили термін подання заяв на отримання компенсації за втрачений урожай, спричинений катастрофою на Каховській ГЕС. У Міністерстві аграрної політики та продовольства розповіли, хто і до якого числа ще може подати заявки та отримати фінансову допомогу.

Потрібно встигнути до 31 жовтня: в Україні продовжили термін реєстрації на отримання компенсацій за втрачений врожай - today.ua

Так, заяву та необхідні документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, мешканці Миколаївської та Херсонської областей можуть подати до 31 жовтня 2023 року. Раніше останній термін подання заявок був 1 вересня.

Громадянам, які втратили свої врожаї після підриву Каховської ГЕС, виплатять одноразову фінансову допомогу у розмірі 3318 гривень за втрачений урожай овочів на ділянці площею 0,01 га.

Потрібно встигнути до 31 жовтня: в Україні продовжили термін реєстрації на отримання компенсацій за втрачений врожай

На Миколаївщині компенсація виплачується на ділянку площею не більше 0,2 га, а на Херсонщині — не більше 0,3 га. За обмеженого бюджету, виділеного на компенсації, такий ліміт дозволить більшій кількості мешканців отримати гроші за втрачений урожай і покрити хоча б свої витрати.

Щоб власники земельної ділянки змогли отримати компенсацію за врожай, вона повинна мати одне з наступних призначень:

  • індивідуальне садівництво;
  • особисте сільське господарство;
  • будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

Термін подання заяв продовжили, і тим самим збільшується термін розгляду та ухвалення рішень з 10 до 20 днів, щоб забезпечити більш ефективну та справедливу процедуру надання компенсацій. Виплата коштів триватиме до 30 листопада 2023 року.

Раніше повідомлялося, що в Кабміні ухвалили рішення про перегляд механізму нарахування компенсації за невикористану відпустку.

ДЖЕРЕЛОcxid.info