Повірка лічильників в Україні: яку схему вигадали шахраї для обману громадян

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні відновили повірку лічильників під час війни. При цьому набирають обертів шахрайські схеми, пов'язані з цим процесом. Шахраї від імені "Київтеплоенерго" пропонують громадянам в Інтернеті послуги, за які потім виставляють завищені прейскуранти.

Повірка лічильників в Україні: яку схему вигадали шахраї для обману громадян - today.ua

На підприємстві зазначили, що не мають відношення до оголошень, які з'являються у мережі. Вони закликають українців уважно перевіряти сертифікати комерційних структур, які пропонують свої послуги, щоб не потрапити на аферистів.

Звертатися за повіркою лічильника можна до тих підприємств, які є у спеціальному переліку, опублікованому Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Відповідно до закону, проводити перевірку мають право лише ті підприємства, які мають відповідний сертифікат.

Якщо до вас у будинок нагрянуть шахраї, то вони можуть не тільки вимагати велику суму за нібито перевірку лічильника, але й заявити вам про необхідність дорогого ремонту, забрати ваш лічильник, і більше ви його не побачите.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Повірка лічильників в Україні: яку схему вигадали шахраї для обману громадян

Після стороннього втручання у лічильник, коли нагряне справжня перевірка, власник приладу може сплатити великий штраф за неправомірне втручання у лічильник. Прилади обліку захищені законом і за неправомірне втручання у їхню роботу можна отримати штраф до 300 000 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, споживачі зобов'язані віддати лічильники на перевірку після закінчення опалювального сезону протягом трьох місяців, тобто фактично до 1 липня.

Раніше повідомлялося, скільки коштує перевірка газового лічильника під час війни, і чи можна відмовитися від неї.