У поштових скриньках українців все частіше знаходять повістки з вимогою з'явитися до військкомату. До чого зобов'язує повістка, яку кинули до поштової скриньки, а не вручили особисто в руки призовнику, розповів адвокат Андрій Межирицький.
За словами правозахисника, чинним українським законодавством не передбачено будь-якої відповідальності, якщо людина не з'явилася за повісткою, яку знайшла у поштовій скриньці, і за яку не розписалася. Така повістка по суті є не врученою, адже немає гарантій, що вона потрапить до рук адресата.
При цьому громадян карають за неявку до військкомату, складаючи протоколи про адміністративні порушення.
"У цьому відношенні численна судова практика — ТЦК складає протокол про порушення правил мобілізації і накладає штраф за неявку по повістці. Навіть якщо людина не розписалася за отримання повістки. Є такі випадки, коли людині направили повістку поштою, людина не з'явилася, а потім відносно неї склали протокол про адміністративне правопорушення. Його також направили поштою. Чоловік з цього приводу не дав жодних пояснень і заперечень, не знаючи про те, що відбувається така ситуація. Керівник ТЦК виніс постанову про притягнення до адмінвідповідальності у вигляді штрафу від 3400 до 5100 грн", - розповів адвокат.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Межирицький додав, що після відкриття виконавчого провадження громадянин, який проігнорував повістку, опиняється в Єдиному реєстрі боржників. Це може мати такі наслідки: заборона на відкриття або закриття банківських рахунків, блокування банківських рахунків, заборона на відчуження рухомого або нерухомого майна.
Якщо повістка адресована особі, яка за певною адресою зареєстрована як ВПО, але фактично не проживає там, то власники та інші мешканці цього житла не несуть жодної відповідальності за її неявку до військкомату.
На сьогоднішній день є різні методи оповіщення громадян про те, що їм потрібно з'явитися у військкомат, але за законом повістка вважається врученою лише тоді, коли її видано особисто в руки отримувача і він розписався у документі.
Раніше повідомлялося, яке покарання загрожує громадянам у разі відмови від повістки на робочому місці.