Національний банк України (НБУ) назвав топ-7 банків, в яких можна обміняти старі долари. Примітно, що у списку немає лідерів ринку – ПриватБанку та Ощадбанку.
Представники Нацбанку порекомендували українцям звертатися за послугою інкасо та здавати зношену валюту у сім із 65 чинних українських банків. Названо комісії, які вимагають у фінансових установах від суми, на яку здійснюється обмін.
• Райффайзен Банк – 10%;
• ПУМБ – 12%;
• Акордбанк - 15%;
• Кредобанк – 15% (від 350 грн);
• Перший інвестиційний банк – 15%;
• Укрексімбанк – 20% (послуга призупинена);
• МТБ Банк – 50%.
Кредобанк висунув додаткові умови — відкриття рахунку, оскільки інкасо входить до пакету послуг. В Укрексімбанку днями тимчасово призупинили прийом старої іноземної валюти. Раніше комісія від суми становила 20%. Держбанк запевнив, що незабаром відновить роботу з інкасо – протягом кількох днів.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Мінімальна вартість інкасо – у Райффайзен Банку (10%), а максимальна – МТБ Банку (50%). За даними експертів, зараз середня комісія з інкасо - на рівні 20-30%, а максимальна - 50%.
У НБУ повідомили, що валютні ліцензії в Україні станом на 10 липня були надані 42 небанківськими фінустановами. У 32 із них - на торгівлю готівковою валютою.
Проблемна іноземна валюта поділяється на дві категорії:
- Стара – яку випустили у 90-х роках XX століття або раніше. Банкноти не заборонено приймати, проте обмінники часто відмовляються це робити.
- Зношена — затерті, пошарпані, мічені, порвані купюри. Їх мають приймати на інкасо під комісію – за тарифами банку та вивозити за кордон.
Раніше повідомлялося, що НБУ відмовляється приймати старі долари, незважаючи на вимогу Нацбанку України.