Українські водоканали опинилися у скрутному становищі. Вони ризикують зіткнутися з серйозними проблемами у своїй роботі, якщо найближчим часом не буде підвищення тарифів на їхні послуги.
Про це повідомив президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький. Він наголосив, що деякі водоканали через брак коштів вже не можуть оплатити електроенергію. Уряд має вирішити проблему з фінансуванням підприємств, заявив експерт.
"Після бомбардувань треба гасити пожежі. А чим гасити, якщо у мережі немає води? Водовозами не навозишся. Я впевнений, що уряд знайде рішення. Ми ще 2-3 місяці якось протягнемо", - нарік Новицький.
За словами представника "Укрводоканалекології", наразі вже сім водоканалів не вносять плату за електрику, бо їм не вистачає грошей. Незабаром з тієї ж причини почнуть економити ресурс та інші підприємства.
Також наголошено, що витрати організацій приблизно однакові як в Україні, так і за кордоном. Проте у нас нижча заробітна плата, а в Європі – набагато вищі тарифи.
"У нас середній тариф приблизно 0,8 євро за кубометр, а в окремих водоканалах 1 євро. За кордоном менше ніж 3 євро я не чув. Є 4, 5, а в багатих країнах до 6 євро доходить", - пояснив Дмитро. Новицький.
Аналітик звернув увагу на те, що водоканали згідно із законом не мають права припинити водопостачання споживачів. При цьому, якщо через нестачу коштів не можна буде купити реагенти, не вийде подавати воду, яка не буде належним чином оброблена.
Тарифи на воду в Україні
Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, 30 червня підвищила тарифи практично для всіх водоканалів України. Водопостачання для споживачів подорожчало б приблизно на третину. Міненерго та президент Володимир Зеленський розкритикували рішення НКРЕКУ, і тарифи було вирішено залишити без змін. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що ситуація залишиться стабільною до кінця воєнного стану, незважаючи на вимоги підвищити їх.
Нагадаємо, раніше в уряді повідомили, що буде з тарифами на тепло та воду в Україні найближчим часом.