Повірка газового лічильника – процедура, передбачена технічними нормами. Тому вона цілком законна і навіть потрібна. Однак іноді планова перевірка приладу обліку газу обертається для власника лічильника незапланованими витратами та великими штрафами.
Щоб цього уникнути, споживачеві газу ніжно знати кілька нехитрих правил і користуватися ними, а також зберігати у себе важливий документ, який багато хто може вважати простим "папірцем".
Звичайно, в більшості випадків повірка лічильника проходить без ексцесів, і не тягне за собою жодних матеріальних втрат для власника обліку. Однак іноді трапляється, що недобросовісні газовики намагаються заробити на клієнти, вигадуючи йому штрафи за неіснуючі порушення, або "накручуючи" зайві кубометри споживання на приладі обліку.
І в тому, і в іншому випадку клієнта врятує знання законів.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Що потрібно знати власнику приладу обліку, в якого забирають лічильник на перевірку
Власник лічильника повинен бути присутнім при його демонтажі та простежити за тим, щоб акт про демонтаж було складено правильно.
- В акті демонтажу мають бути відображені такі пункти:
- відсутність механічних пошкоджень та ознак несанкціонованого втручання у роботу лічильника;
- наявність та цілісність пломб;
- стан різьбових з'єднань;
- наявність відбитків перевірочного тавра.
Все це газовики. Які займаються демонтажем приладу обліку. Мусимо зафіксувати в акті.
Крім того, в акті фіксуються поточні показання лічильника, які на ньому були на момент його демонтажу. Якщо цього ніде не зафіксують, то при повірці лічильника тамтешні "умільці" можуть накрутити клієнту сотні, а то й тисячі кіловат, які він ніколи не споживав.
Тому всі ці пункти, включаючи показання лічильника, мають бути зафіксовані Актом про демонтаж. Цей акт роблять у двох примірниках. Один екземпляр із усіма потрібними печатками та підписами залишають клієнту, другий – газовик забирають із собою.
Якщо цілісність пломб та інші ознаки невтручання в роботу лічильника будуть зафіксовані в Акті, а також будуть зафіксовані показання лічильника, то газовикам не допоможуть навіть танці з бубном: вони не зможуть пред'явити споживачеві штраф за проникнення в прилад обліку або змусити його платити за кубометри, які він не витрачав.
Ось чому цей Акт вкрай важливо зберігати до того, що лічильник після перевірки не буде поміщений на місце. А взагалі краще зберігайте його десяток-другий років. Адже ніколи не знаєш, в якому разі вам може знадобитися пожовклий "папірець".
Нагадаємо, українці не зможуть передати свідчення лічильника газу на старих платформах.