Найпопулярніші українські банки в період за липень-вересень закрили 251 відділення. Станом на 1 жовтня, в країні залишилося 7 329 відділень. Найбільше відділень закрив "Ощадбанк", на другому місці - ПриватБанк. Представники банків пояснили, чому масово закриваються, і чи пов'язано це якось з карантином.
За інформацією Нацбанку, в третьому кварталі 2020 року державний "Ощадбанк" закрив 166 відділень, скоротивши їхню загальну кількість до 1 931. За цей же період ПриватБанк скоротив свою мережу на 83 відділення - до 1 750 відділень. Інші українські фінустанови також у зв'язку з карантином змушені були оптимізувати свою роботу та скоротили співробітників. "ТАСкомбанк" закрив 11 відділень (до 87), "Кредобанк" - 5 відділень (до 83).
За словами директора департаменту роздрібного бізнесу "Ощадбанку" Валерії Малахової, "це не просто механічне скорочення, а трансформація та оптимізація, які супроводжуються істотною зміною якості за рахунок розвитку мережі установ нового формату, збільшення кількості повноцінних універсальних відділень і укрупнення кількох маленьких відділень на базі знову створеного".
Керівник напрямку розвитку мережі ПриватБанку Андрій Козловський зазначив, що процес обслуговування, поведінка і запити клієнтів змінилися. Мережа відділень була побудована відповідно до викликів і стратегій минулих років, а на сьогоднішній день частина клієнтів обирає дистанційні канали обслуговування, у зв'язку з чим і довелося провести оптимізацію.
Станом на 1 жовтня Ощадбанк залишається лідером за кількістю відділень (1 931), на другому місці - ПриватБанк (1 750), далі "Райффайзен банк Аваль" (456), "Укрсиббанк" (278) і на п'ятому місці - "Укргазбанк" (269).
Нагадаємо, послугу FacePay24 в мобільному додатку Приват24 вже використовують 103 тисячі українців. Щодня кількість нових користувачів збільшується на 1000 осіб.