Мобілізація в Україні триває до 18 серпня. Призовники, які отримали повістки до військкомату, обов'язково мають пройти медкомісію. Йдеться, зокрема, про непридатних та обмежено придатних громадян. Чому їх направляють на повторну ВЛК, розповів адвокат Андрій Карпенко.
Справа в тому, що висновок ВЛК дійсний 12 місяців. Тому під час військового стану повторну медкомісію проходять навіть ті, хто пройшов її планово, незадовго до мобілізації.
Громадянам потрібно підтвердити свій діагноз та наявність причин для відстрочки. Зокрема, це стосується обмежено придатних громадян, яким відстрочка дається лише на півроку. Таким чином, після прибуття призовника до військкомату ТЦК мають призначити йому нову ВЛК, якщо з часу останнього проходження медкомісії минуло 12 місяців.
За словами адвоката, якщо людина не згодна з рішенням ВЛК, її можна оскаржити в суді. Адже трапляється, що ВЛК при визначенні придатності українців до військової служби неправомірно ігнорує наявні захворювання чи травми, і визнають їх такими, які не заважають проходженню військової служби.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Оскаржити рішення ВЛК можна одразу після його ухвалення. Однак цей факт не звільняє від його виконання.
До підстав для оскарження рішення ВЛК належать:
- неврахування існуючого захворювання, травми чи поранення;
- неврахування взаємозв'язку двох чи більше захворювань, травм чи поранень;
обрання нижчого ступеня порушення функцій організму внаслідок захворювання, травми чи поранення, ніж є насправді; - порушення процедури проведення медичного огляду, наприклад встановлення факту відсутності/меншої тяжкості перебігу захворювання лікарем неналежної спеціалізації;
- відсутність вказівки на придатність до конкретних видів військової служби та можливість або неможливість здійснення тих чи інших військових обов'язків військовослужбовцям у випадку визнання його обмежено придатним.
Раніше адвокат розповів, яке покарання чекає на чоловіків, які вчасно не повернулися з-за кордону.