Робота для українців у країнах Балтії: ким працюють та скільки заробляють біженці в Латвії, Литві та Естонії

Автор: Лобанова Єлизавета

Країни Балтії за період війни прихистили не так багато українських біженців, як країни Західної Європи. Однак Латвія, Литва та Естонія надають українцям ті самі привілеї, що й інші країни. Найскладнішим в адаптації для біженців є процес пошуку роботи.

Робота для українців у країнах Балтії: ким працюють та скільки заробляють біженці в Латвії, Литві та Естонії - today.ua

Робота для українців у Литві

Литовська служба зайнятості інформує, що трудові договори у країні підписали більшість українців, які приїхали до країни після 24 лютого 2022 року. А станом на червень 2023 року офіційно на роботу в країні влаштувалися 25 600 осіб.

За рахунок українців Литва вирішує проблему з дефіцитом робочих рук та закриває вакансії, на які не вистачає працівників.

Українцям варто зважити на те, що литовський ринок праці серйозно регулюється. Щоб влаштуватися на посаду, наприклад, медика, доведеться витратити близько місяця на підтвердження диплома. Після цього необхідно скласти мовний іспит, а також отримати ліцензію.

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Литовську мову потрібно опанувати, якщо ви хочете знайти хорошу кваліфіковану роботу. Звичайно, у Литві більша частина населення розуміє та спілкується російською та англійською, але на професійних посадах від українців вимагають знання саме державної мови.

Більшість українських біженців влаштовується на фізичну роботу, яка часто не потребує знання мови. Таких вакансій у Литві достатньо. Українці в Литві можуть претендувати на вакансії із середньою зарплатою 500 – 700 євро на місяць. Вище оклади отримують наприклад, далекобійники - від 1500 до 2000 євро. Гарний заробіток пропонують на будівництві. Укладачі плитки, штукатури та маляри заробляють від 1 200 євро на місяць. Для литовського рівня життя це хороші гроші.

Робота для українців у країнах Балтії: ким працюють та скільки заробляють біженці в Латвії, Литві та Естонії

Робота для українців у Латвії

У Литві фіксується дефіцит представників робітничих професій. Причина в тому, що самі латиші активно мігрують до інших європейських держав у пошуках кращого життя та більших заробітків. Тому робочі руки з України до Латвії дуже потрібні.

Громадянам України у Латвії надають одноразову допомогу 620 євро під час працевлаштування. Подати заяву на цю виплату необхідно до Державного агентства зайнятості протягом місяця після початку роботи.

Для професійної роботи в Латвії доведеться вивчити латиську мову. Ринок праці зосереджений переважно у Ризі, Юрмалі, Лієпаї та Даугавпілсі.

Чимало вакансій для будівельників, автослюсарів, касирів, продавців та охоронців. Для жінок пропонують роботу покоївками, нянями, доглядальницями, домробітницями та офіціантками. На сезонну та постійну роботу шукають продавців, касирів, кухарів, офіціантів, мийників посуду та адміністраторів готелів.

Мінімальний оклад у Латвії у 2023 році зафіксовано на рівні 430 євро. Найвищий рівень зарплат у Ризі та Юрмалі. Тут у середньому можна розраховувати на 1000-1200 євро.

Робота для українців в Естонії

Понад 13 тисяч українців знайшли роботу в Естонії, і ще майже 4,5 тисячі досі у пошуках.

Високий рівень освіти українців не гарантує їм ту роботу, яка б відповідала їх кваліфікації. Основна проблема у незнанні місцевої мови. Також багато українок приїхали до Естонії з дітьми і їм нема на кого залишити малюків, щоб працювати повний день. А вакансій із неповною зайнятістю не так багато.

Більшість українських громадян в Естонії працюють у переробній промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, сільському господарстві та сфері обслуговування. Українці в Естонії часто працюють пакувальниками, зварювальниками та прибиральниками.

Затребуваною діяльністю, де не вимагають знання естонської мови, є робота на фермах. В Естонії є різні варіанти сезонної роботи, на яку охоче наймають українців. Це вакансії у сфері сільського та лісового господарства, рибна промисловість, готельно-ресторанний сектор та виробництва харчових продуктів. На сезонній роботі можна працювати до 270 днів, але вона не дає права на отримання соціальної допомоги та сімейних виплат.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Більшість українців в Естонії може розраховувати на зарплату від 725 євро (мінімалка) до 1 200 євро щомісяця. Середній оклад у країні – 1741 євро.

Раніше повідомлялося, які вакансії та зарплати пропонують українським біженцям у Польщі без знання мови.

Головне