Кавуни скоро зникнуть з прилавків: в Україні прогнозують різке подорожчання баштанних

Українцям рекомендують ласувати солодкими і соковитими кавунами, поки є така можливість. Експерти прогнозують, що дуже скоро велика смугаста ягода пропаде з прилавків магазинів, перед цим значно злетівши в ціні.

Кавуни скоро зникнуть з прилавків: в Україні прогнозують різке подорожчання баштанних - today.ua

Аграрії попереджають, що сезон баштанних культур в Україні в 2020 році завершиться раніше не два тижні, в порівнянні з попереднім 2019 роком. При цьому вартість кавунів, а разом з ними і динь, злетить як мінімум в 2 - 3 рази, ніж під час аналогічного періоду в 2019-му році.

Найдорожчими, стверджують експерти аналітичного проекту EastFruit, будуть останні партії баштанних. Причиною скорочення сезону кавунів і динь фахівці називають несприятливі погодні умови, а також зниження обсягів виробництва. Все менше фермерів прагнуть вирощувати баштанні культури, замінюючи їх більш рентабельними рослинами. Кавуни скоро зникнуть з прилавків: в Україні прогнозують різке подорожчання баштанних З цих же причин, ціни на кавуни і дині в 2020 році були в 2,5 рази вище, ніж в минулому. Так, 27 серпня фермери відвантажували баштанні за ціною близько 3,5 гривні за кілограм, тоді як в цей же період минулого року закупівельна вартість була значно нижчою. Зрозуміло, для рядового споживача кавуни і дині в поточному році виходять ще більш дорогими.

Нагадаємо, українські аналітики прогнозують тотальне подорожчання всіх категорій продуктів харчування. Незмінною ціна залишиться тільки на ... горілку.