Британія побудує для України військові катери в кредит - умови допомоги ВМСУ

Автор: Шевченко Лилия

Про посилення співпраці між Україною і Великобританією у військовому і військово-технічному напрямі домовилися глави Міноборони двох країн. Андрій Таран і Бен Уоллес вже поставили свої підписи під відповідним меморандумом. Чим же готова допомогти Британія українським колегам?

Британія побудує для України військові катери в кредит - умови допомоги ВМСУ - today.ua

У меморандумі про посилення військово-технічного співробітництва між Великобританією і Україною зазначено, що британська сторона профінансує будівництво восьми великих ракетних катерів, які будуть поставлені на службу в ВМСУ.

Безоплатною ця допомога не буде, Великобританія побудує військові катери для України в кредит. Загальна сума проекту складе 1,25 мільярда фунтів стерлінгів або 1,6 мільярд доларів США. Терміни виконання замовлення - 10 років.Британія побудує для України військові катери в кредит - умови допомоги ВМСУ Два з восьми військових суден будуватимуть на військово-промислових потужностях в Сполученому Королівстві, інші шість - на підприємствах в Україні. Частина кредитних грошей, зазначених у меморандумі, буде спрямована на будівництво військово-морської бази в Очакові (Миколаївська обл. Україна) і на вдосконалення інфраструктури в районі військового об'єкта.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Довжина кожного катера за британським проектом складе 50 метрів, водотоннажність - до 400 тонн. Швидкість руху судна - близько 45 вузлів, трохи більше 83 кілометрів на годину. З озброєння - 8 протикорабельних ракет іноземного виробництва або українські ПКР «Нептун», якщо до моменту установки морський варіант ПКР буде готовий.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон підписали договір про стратегічне співробітництво двох країн.