Пеня за кожний день прострочки: українців, які не оплачують рахунки за електроенергію, каратимуть

Постачальники електроенергії в Україні закликають громадян країни вчасно оплачувати рахунки за спожиті кіловати. В іншому випадку, недобросовісних споживачів чекає цілий спектр покарань, від нарахування пені до судових розглядів.

Пеня за кожний день прострочки: українців, які не оплачують рахунки за електроенергію, каратимуть - today.ua

У YASNO нагадують, що до кінця 2020 року залишилося зовсім небагато часу, коли споживачі можуть ще встигнути розрахуватися за електроенергію, щоб уникнути неприємностей у новому 2021 році.

По-перше, в YASNO пояснили, що при накопиченні заборгованості за спожиті кіловати в майбутньому доведеться виплачувати за кілька місяців, що суттєво вдарить по сімейному бюджету.

По-друге, згідно з століттями сформованим традиціям, перед настанням Нового року слід віддати всі борги, тоді майбутній рік пройде успішно і щасливо. Борги по комуналці теж ігнорувати не варто. Пеня за кожний день прострочки: українців, які не оплачують рахунки за електроенергію, каратимуть Тих українських споживачів, які продовжать не платити за електроенергію, після завершення карантину очікують серйозні неприємності. У YASNO нагадали, що у постачальника є затверджені законом інструменти для стягнення заборгованостей з споживачів.

Йдеться про подачу позовів на злісних неплатників до суду, як результат, боржник понесе додаткові фінансові витрати і повинен буде витратити багато часу на судові засідання, спілкування з адвокатами тощо.

Крім того, за кожен день прострочення платежу буде нараховуватися пеня, що в загальній сумі може скласти дуже значні суми. YASNO також може ініціювати відключення електроенергії для тих громадян, які тривалий час ігнорують квитанції і відмовляються платити за рахунками.

Нагадаємо, раніше експерт розповів, як українців дурять в комунальних платіжках.