ПФУ просить українців якомога швидше оформити електронну трудову книжку

У Пенсійному фонді України розповіли, як правильно оформити електронну трудову книжку. Нова послуга від ПФУ стане в нагоді кожному українцеві працездатного віку, оскільки в майбутньому відомості з даного документа будуть необхідні для нарахування пенсійних виплат. Для чого необхідно заводити цифрову версію трудової книжки?

ПФУ просить українців якомога швидше оформити електронну трудову книжку - today.ua

Як повідомляють в ПФУ, електронний документ буде носити офіційний характер, у ній будуть нараховувати пенсії та інші виплати. Нова послуга з оформлення електронних трудових книжок вже введена в дію. На сайті Пенсійного фонду пропонують українцям скористатися цією можливістю і якомога швидше оформити документ, який захистить від ряду неприємностей, які були можливі при використанні паперової версії трудових книжок.

«Електронна трудова книжка є гарантією того, що ваші дані не будуть загублені після зміни робочого місця, зокрема, через ліквідацію підприємства. Для того, щоб завести електронну трудову книжку, досить увійти на портал електронних послуг Пенсійного фонду і слідувати простим правилам», - уточнили в Пенсійному фонді України.

Щоб здійснити оформлення електронної трудової книжки слід зробити скан-копію сторінок паперової версії документа, завантажити його в відповідному меню на сайті ПФУ. Фахівці опрацюють отримані дані, після чого вам буде доступна в цифровому форматі інформація про стаж і «історії трудових взаємин».

Інформація про трудовий стаж, який з якихось причин не був внесений до трудової книжки, можна вказати самостійно на сайті ПФУ. Після перевірки, дані за стажем будуть внесені в електронний документ. По досягненню пенсійного віку пенсія на підставі даних з електронної трудової книжки буде нарахована автоматично, не буде потрібно ніяких довідок і довгих очікувань.

Нагадаємо, раніше в ПФУ розповіли, як будуть виплачувати пенсії в умовах коронакризи.