Законопроект № 2683 про запуск системи накопичувальної пенсії в Україні підтримало Міністерство соціальної політики. Даний документ буде взятий за основу нової пенсійної реформи в країні. Які нововведення чекають українських пенсіонерів у 2021 році?
Чиновники Міністерства соціальної політики спільно з профільним комітетом Верховної Ради України визначили п'ять напрямків, за якими буде розвиватися реформування пенсійної системи. Для початку планується підвищити в країні прожитковий мінімум, відв'язавши його при цьому від більшої частини виплат.
Щороку в один і той же час, швидше за все, в перший місяць весни, буде здійснюватися так зване «осучаснення» пенсій. Працівники, які мають право на передчасний вихід на пенсію, будуть в обов'язковому порядку переведені на накопичувальну систему пенсій. Далі накопичувальна пенсія стане обов'язковою абсолютно для всіх.
Також буде проводитися робота щодо захисту інтересів вкладників в приватних пенсійних фондах.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У Мінсоцполітики повністю підтримали законопроект № 2683 «Про накопичувальне пенсійне забезпечення», від 27.12.2019, а також готові до його прийняття до кінця поточного року. Про це повідомила міністр соціальної політики України Марина Лазебна.
До кінця 2020 року буде розроблено нововведення, згідно з яким українці повинні будуть виплачувати в фонд накопичувальної пенсійної системи додатковий внесок в розмірі не менше 3 відсотків від заробітної плати. З кожним роком розмір внесків буде збільшуватися.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що сьогоднішні 30-річні українці можуть залишитися без пенсій. Демографія в Україні знаходиться в катастрофічному становищі, економіка теж не радує. Влада шукає шляхи вирішення проблеми.