Підвищення мінімальної зарплатні до 6500 грн вирішили відстрочити більш ніж на півроку

Автор: Шевченко Лилия

Обіцяне раніше підвищення мінімальної зарплатні до 6500 гривень, на жаль, відкладається до грудня 2021 року. Про причини цього рішення розповів керівник Національної Ради економічного розвитку України Олексій Дорошенко.

Підвищення мінімальної зарплатні до 6500 грн вирішили відстрочити більш ніж на півроку - today.ua

Держава Україна не може собі дозволити в липні 2021 року підвищити мінімальну заробітну плату до обіцяного раніше рівня. Для цього у неї немає поки необхідних ресурсів. Повідомив Олексій Дорошенко в ефірі одного з українських телеканалів.

За словами голови Нацради економічного розвитку, уряд повинен був спочатку провести всі необхідні розрахунки, а тільки потім давати народу обіцянки. Дорошенко впевнений, що найближчим часом Україна не зможе підвищити соціальний рівень своїх громадян, оскільки необхідних ресурсів немає звідки брати, робочі місця скорочуються як в державному секторі, так і в приватному. Це може стати важким тягарем для країни.

Що стосується інфляції на тлі підвищення мінімальної зарплатні, то Олексій Дорошенко впевнений, що Україні це не загрожує. Підвищення мінімальної зарплатні до 6500 грн вирішили відстрочити більш ніж на півроку «До інфляції це не призведе. Тому що інфляція може бути, коли є великий попит і під це є товари. Але купівельна спроможність в Україні настільки низька, що, якби ви зараз навіть підняли мінімальну зарплату до 6500 грн, це не привело б до негативних наслідків у вигляді підвищення інфляції», - розповів глава Нацради з економічного розвитку.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 травня: хто платитиме на 60% менше

Посилення мобілізації в Україні: ТЦК видаватимуть чоловікам ще один документ

Учені прогнозують глобальне похолодання після спекотного літа 2024-го: що відбувається з кліматом планети

У США назвали проблему у підготовці українських пілотів на F-16

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше про необхідність тимчасово скасувати заплановане підвищення мінімальних зарплат в Україні до 6500 гривень заявив міністр фінансів Сергій Марченко. На думку чиновника, це призведе до низки негативних наслідків для економіки держави і зробить народу тільки гірше.

Нагадаємо, в Україні ухвалили Державний бюджет на 2021 рік. Як уряд перерозподілив кошти і на кому вирішив економити?