Today.ua

ПриватБанк готується до коронакризи і формує резерви: прибутки банку вже впали на 22%

Пандемія коронавіруса серйозно вдарила по ПриватБанку - одній з найбільших фінансових установ України. У банку намагаються нарощувати страхові резерви під можливі подальші збитки через коронакризу.

У порівнянні з попереднім роком ПриватБанк завершив третій квартал зі збитком в майже сім з половиною мільярдів гривень. Якщо в аналогічний період 2019 року прибуток Привату склав 27,43 млрд грн, то в поточному році - всього 21,3 млрд грн. Це говорить про те, що економічні показники в Україні значно погіршилися. І це при тому, що третій квартал був набагато ефективнішим другого, коли низька ділова активність дала дохід від загального обсягу комісійних грошей майже на 30 відсотків нижче, ніж в третьому кварталі 2020 г.

У той самий час чистий процентний дохід за підсумками 9 місяців поточного року становить 15,9 млрд грн, що не так вже й погано, враховуючи, що були знижені процентні ставки по кредитах малому та середньому бізнесу. Обслуговування клієнтів і виконання поточних банківських операцій за 9 місяців 2020 року Приватбанк отримав 19 млрд грн прибутку. «Зміни в світовій економіці та економіці України обумовили збільшення результату від облігацій внутрішньої державної позики, отриманих як внесок до статутного капіталу банку при націоналізації. Результат цього сегмента за 9 місяців склав 18,4 млрд грн. Одночасно переоцінка цих облігацій частково нівелює негативний вплив на результати банку коливань валютних курсів, що за 9 місяців зумовило 7,5 млрд грн збитків», - сказано в повідомленні ПриватБанку.

У зв'язку з набираючою обертів пандемією коронавіруса ПриватБанк активно формує страхові резерви, щоб в разі серйозних збитків фінансова структура залишилася на плаву. У банку розповіли, що основна частина резерву на випадок важких часів була сформована ще в першому півріччі поточного року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ПриватБанк має намір відмовитися від кредитних карт. Їх витіснять біометричні POS-термінали, що дозволяють проводити оплату «обличчям».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ