Прожитковий мінімум в Україні протягом року підвищать двічі

Прожитковий мінімум в Україні, від якого залежать інші соціальні виплати, передбачений в бюджетному плані на 2021 рік. Зазначається, що влада підвищить суму виплат двічі протягом нового року. Скільки, на думку держави, достатньо буде отримувати простим українцям, щоб прожити цей рік з усіма підвищеннями цін на комунальні послуги та продукти?

Прожитковий мінімум в Україні протягом року підвищать двічі - today.ua

З 2021 року ціни зростуть на все. Експерти відзначили, що вартість підніметься на певну групу товарів, не кажучи вже про ставку на надання комунальних послуг. З огляду на все це, влада передбачила і зростання прожиткового мінімуму.

Станом на перше січня 2021 року ця сума становить не так вже й багато - 2189 гривень, і буде залишатися такою до 1 липня. В середині літа вартісна величина зросте до 2294 гривень. А ось з 1 грудня вона становитиме 2393 гривні.

Залежно від цього відбудеться і підняття цін для виплат різним соціальним і демографічним групам населення.

І так, на дітей до шести років буде виплачуватися до липня 1921 гривня, після - 2013 гривень, а з початку грудня - 2100.

На дітей з шести до вісімнадцяти років до літа будуть отримувати 2395 гривень, після - 2510, а з першого дня зими - 2618 гривень.

Мінімальні виплати для працездатних зараз 2270, з 1 липня - 2379, а з 1 грудня - 2481 гривня. Для непрацездатних до літа 1769 гривень, з липня - 1854 гривні, взимку - 1934 гривні.

Для безробітних розмір мінімальної декретної допомоги становить зараз 2383 гривні, з 1 липня сума виросте до 2635 гривень, а з 1 грудня - 2749 гривень.

Нагадаємо, українці незабаром можуть втратити свої квартири. З квітня 2021 року судам буде дозволено вилучати житло за несплату боргів.

ДЖЕРЕЛОnv.ua
Оля Полякова підтримала новий закон про українську мову: “Говорити українською - прекрасно“
Співачка Оля Полякова підтримала новий мовний закон, який зобов'язує сферу обслуговування повністю перейти на українську мову. На своїй сторінці в Ins...
Тарифи на електроенергію будуть підвищувати ще раз: що зміниться для споживачів у квітні
Підвищення тарифів на електроенергію в січні не було останнім за 2021 рік. З 1 січня українці платять 1,68 коп за кожен кВт/год спожитої електроенергі...
Леся Нікітюк розповіла, як в голодному дитинстві продавала на базарі крадені яблука
Телеведуча Леся Нікітюк в інтерв'ю Дмитру Гордону згадала моменти зі свого дитинства в рідному Хмельницькому, про які мовчала раніше. Сім'я Нікітюк не...
Тариф на газ знизили не для всіх: хто платитиме більше 6,99 грн/куб
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував раніше, що при ціні на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні/куб. м платіжки в середньому зменшать...
Стилісти “Голосу країни“ розкрили секрети нарядів Олега Винника
Олег Винник стане новим зірковим суддею вокального проєкту «Голос країни». У першому випуску артист з'явиться в елегантному образі. У Мережі опублікув...