Рослинна олія стрімко дорожчає: в Україні фіксують катастрофічне зростання цін

У 2020 році в Україні урожай соняшнику очікується на рівні в два рази нижче, ніж в минулі роки. А це означає, що соняшникова олія з насіння нового врожаю підніметься в ціні. Власне, вже зараз експерти відзначають зростання вартості одного з найважливіших продуктів харчування.

Рослинна олія стрімко дорожчає: в Україні фіксують катастрофічне зростання цін - today.ua

За даними фермерів України, катастрофічний неврожай насіння соняшнику спровокує стрімке подорожчання олії. Вже зараз за тонну соняшникової олії на ринку беруть 15 000 гривень. Фермери скаржаться, що збирають по 8 - 10 центнерів з одного гектара, це не дозволяє навіть покрити витрати. До того ж, підвела якість насіння.

Для порівняння: в 2019-му році вартість на ринку соняшникової олії не перевищувала 8 000 гривен за одну тонну. Надалі, вартість готовоі соняшникової олії буде тільки рости, попереджають експерти. За їхніми даними, за тонну продукту будуть давати 30 000 гривень. Позначиться не тільки собівартість, але і витрати на переробку.

До кінцевого споживача рослинне масло доходить вже сьогодні майже по 40 гривень за літр. Для населення це дорого, але навряд чи вартість продукту залишиться на цьому рівні, олія соняшника буде дорожчати найближчим часом. Поки ціни стримують запаси минулорічного врожаю, але вони закінчуються.

«Ми можемо прогнозувати зростання, яке, крім того, що пов'язане із загальними факторами для України, візьмемо комплексом - це бюджет року, крім цього, є додатковий фактор - низька врожайність», - вважає економічний експерт Михайло Кропивка.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні рекордно подорожчала гречка. Що спровокувало зростання цін?