Система нарахування зарплат в Україні змінилася: за ті ж гроші працювати доведеться більше

Зміна системи оплати праці, яке намічено в Україні, призведе до того, що трудові оклади будуть значно знижені. Істотну частину зарплати становитимуть премії і доплати. Але їх будуть нараховувати за виконані норми, ефективну роботу і т.д.

Система нарахування зарплат в Україні змінилася: за ті ж гроші працювати доведеться більше - today.ua

Після введення нового принципу нарахування зарплат, в Україні більше за інших будуть заробляти фармацевти, програмісти, аграрії і генетики. Фахівці також говорять, що незабаром в державі з'являться нові професії з розряду високооплачуваних. Хоча, не всі експерти вірять в те, що в Україні генетики і фармацевти зможуть розбагатіти.

«Наприклад, автоматизація тих же аграріїв, або інших професійних сфер. Можливо, якщо у нас буде робота над вакциною від Сovid-19. Тоді точково будуть високооплачувані фармацевти, генетики, біогенетики. Але мені здається, що потенціал ринку українських роботодавців не дуже великий », - поділилася думкою HR-експерт Тетяна Пашкіна.Система нарахування зарплат в Україні змінилася: за ті ж гроші працювати доведеться більше За словами Пашки, в сучасних реаліях більшість роботодавців України схиляються до того, щоб встановити мінімальний стабільний оклад, іншу частину зарплати працівник повинен заробити в вигляді бонусів.

Таким чином, хочуть змусити людей не просто просиджувати годинник на роботі, а працювати на реальний результат. Чи не торкнеться перехід на нову систему оплати праці лише працівників сфери послуг і торгівлі.

Відзначимо, що розмір окладу працівника безпосередньо впливає на розмір пенсії, яку він отримуватиме в майбутньому. Юрист розповів, кого, згідно з новим законодавством, позбавлять пенсійних виплат вже зараз.