Україна знову почала поставку електроенергії з Росії та Білорусі

Автор: Анастасия Березовская

З 1 січня 2021 року Україна відновила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Дане рішення було прийнято Національною комісією в сферах енергії та комунальних послуг ще в середині грудня 2020 року.

Україна знову почала поставку електроенергії з Росії та Білорусі - today.ua

16 грудня влада прийняла відповідну постанову, яка почала свою дію з першого дня нового року.

За словами заступника голови профільного комітету ВРУ Олексія Кучеренка, 1 січня «Укренерго» починає надавати трейдерам доступ до мереж для постачання 2,4 ГВт електроенергії з Росії та Білорусі.

У зв'язку з цим в новому році ціна на світло виросла в 1,86 раза.

Популярні зараз

Зеленський оголосив про підвищення пенсій з 1 березня

Київ прокоментував заяву Келлога про вибори в Україні

Кожна п'ята дитина в Україні має зайву вагу, - МОЗ

В Україні ліквідовані тіньові фінансові схеми на мільярди гривень, - Зеленський

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше Україна купувала енергію у Росії в період з жовтня 2019 по березень 2020 років. За цей час було витрачено від трьох до п'яти мільярдів гривень на постачання понад 1 мільярда кВт.год У квітні того ж року було прийнято рішення припинити імпорт електроенергії з Білорусі та РФ.

Нагадаємо, на думку експертів, новий тариф на електроенергію призведе до підвищення цін на всі товари і послуги. В середньому показник інфляції по країні може піднятися на 0,39%, повідомили фахівці з Експертної платформи Національного банку.

Головне