Пандемія коронавіруса внесла свої корективи в життя і фінансове благополуччя українців. У поточному році громадяни країни почали масово продавати валюту, а банки експортували цей «валютний кеш» за кордон. Навіщо це було зроблено?
Директор блоку «Ринки капіталу» Альфа-Банку Тетяна Попович взяла участь в круглому столі під назвою «Які ризики для гривні несуть осінь-зима 20/21». Засідання було проведеного в режимі онлайн «Фінансовим клубом».
За словами Попович, в літній період громадяни України масово продавали іноземну валюту, через що на ринку виник надлишок долара США і особливо євро. Таким чином населення відреагувало на важку економічну ситуацію в країні, пов'язану з епідемією коронавіруса і карантином.
Так, за даними Нацбанку в період січень-серпень 2020 роки українці продали 1,12 млрд доларів більше, ніж купили. «Те, що люди продавали валюту, пов'язане з тим, що в період карантину довелося трохи з'їсти свої запаси. Це суттєвий фактор, через якого збільшилася пропозиція валюти від населення», - пояснила керівник управління казначейства Банку Форвард Наталія Шишацька.
За словами співробітниці Банку Форвард, громадяни України вже встигли адаптуватися до різних політичних та інших змін. Пандемія коронавируса теж сприяла моральної загартуванню населення. Про це свідчить «рівна» поведінка валютного ринку, без ривків і паніка.
«Населення продавало валюту, в тому числі для фінансування своїх витрат, але точно не витрачала валюту на закордонні поїздки або витрачало набагато менше. А при цьому приплив валюти по грошовим переказам практично не змінився», - розповів глава департаменту макроекономічних досліджень ICU Сергій Ніколайчук.
Нагадаємо, раніше експерти розповіли, яким буде курс долара США по відношенню до української гривні в 2021-му році.