Today.ua

Умови МВФ для виділення другого траншу Україні: підвищать тарифи і розпродадуть землі

Україна занурюється в кредитну залежність від МВФ все глибше. З кожним разом, заради отримання нового траншу, країна з усіх сил намагається виконати всі нові і нові умови. Що повинна зробити влада держави, щоб отримати 700 мільйонів в кредит в найближчі місяці, і на що зобов'язуються витратити отриманий транш?

До кінця 2020 року Україна сподівається отримати другий кредитний транш від Міжнародного валютного фонду. У договорі між нашою країною та МВФ чітко прописані умови, при виконанні яких останній почне процедуру перерахування грошей.

Для розгляду всіх нюансів в Україну має прибути місія МВФ, яка і вирішить, наскільки доцільно давати країні черговий кредит. Про це повідомив глава НБУ Кирило Шевченко.

В даний час, згідно з висновками рейтингового агентства Fitch, у Фонді стурбовані зволіканням у виконанні запланованих реформ в Україні, відставкою голови НБУ Якова Смолія, можливим політичним тиском на дії і рішення НБУ. Що стосується безпосередньо умов для отримання чергового фінансового траншу МВФ, то тут зібрані найболючіші для українського суспільства реформи і закони:

Земельна реформа, що передбачає відкриття ринку землі в Україні.

Скорочення частки «непрацюючих кредитів», виданих раніше, повернення яких під великим питанням. Таких в Україні зараз близько 48 відсотків.

Перегляд всіх тарифів на опалення, які перебувають під юрисдикцією НКРЕКУ і місцевих органів влади. По суті це означає подорожчання газу на 60-70 відсотків для населення.

На вимогу МВФ реформуванню підлягають податкова і митна служби, які повинні стати єдиними юридичними особами, що ускладнить їх зовнішню керованість.

До кінця жовтня Україна зобов'язана вдосконалити на законодавчому рівні механізми ліквідації банків і повернення активів, а також розширити повноваження НБУ.

Якщо всі ці та ще цілий ряд інших умов будуть виконані українською стороною, то отримані гроші від МВФ будуть направлені на боротьбу з епідемією коронавіруса в Україні. Завдяки отриманому кредиту, влада здійснить фінансування інфраструктурних проектів, які повинні поліпшити інвестиційний клімат в країні.

Нагадаємо, днями Світовий банк звернувся до України з вимогою прискорити прийняття пакету земельних законів. Продаж земель в країні представники даної фінансової структури називають «золотим шансом» для України, які випадає дуже рідко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ