У Пенсійному фонді попередили про негативні наслідки неофіційного працевлаштування

Пенсійний фонд України закликає громадян країни остерігатися працювати в умовах неофіційного працевлаштування. В цьому випадку, держава не зможе забезпечити українцям соціальний захист.

У Пенсійному фонді попередили про негативні наслідки неофіційного працевлаштування - today.ua

Так, в офіційному акаунті Об'єднаного управління ПФУ в Донецькій області міста Маріуполя закликало роботодавців офіційно працевлаштовувати своїх підлеглих і забезпечити їм рівень заробітних плат не нижче мінімальної, встановленої в державі.

Що стосується громадян, то їм нагадали, що в разі роботи на неофіційних умовах вони позбавляються більшості можливостей, передбачених сучасної соцполітики з охорони здоров'я, освіти, пенсійного забезпечення, соціального захисту з боку держави. З зарплат в конвертах не виплачуються податки, вони не потрапляють в держстатистики. У Пенсійному фонді попередили про негативні наслідки неофіційного працевлаштування Ситуація, коли велика кількість людей працюють неофіційно, призводить до створення несправедливою конкуренції по відношенню до українців, які виплачують податки зі своїх зарплат в казну держави. Неофіційне працевлаштування загрожує також тим, що громадяни, яка погодилася на таку форму взаємин з працедавцем, можуть залишитися без відпусток, виплати лікарняних тощо.

Неофіційно працевлаштовані співробітники не так вже й вигідні для самих роботодавців, відзначають в ПФУ. Такі працівники не відчувають відповідальності, можуть в самий вирішальний момент відмовитися виконувати свої обов'язки, нерідко не дотримуються внутрішній трудовий розпорядок і графік.

Раніше в Пенсійному фонді України нагадали, що вже через місяць знадобиться більший стаж для виходу на пенсію. Кого торкнуться зміни і підвищення пенсійного віку?