В Україні будуть продавати житло за доступними цінами: Кабмін вирішив допомогти українцям

Кабінет міністрів України вирішив зробити українцям приємний сюрприз. Уряд має намір скасувати сплату пенсійного збору при купівлі квартири. Завдяки цьому вартість житлоплощі значно знизиться.

В Україні будуть продавати житло за доступними цінами: Кабмін вирішив допомогти українцям - today.ua

«Українці повинні отримати можливість купувати житло за доступними цінами. Сьогоднішнім рішенням Уряд визначив порядок звільнення від сплати пенсійного збору громадян, які придбавають житло вперше або знаходяться в черзі на отримання житла», - пояснив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

На сьогоднішній день існує порядок оформлення договору купівлі-продажу житлових приміщень у нотаріуса. Покупець зобов'язаний при цьому внести 1% від вартості нерухомості в якості збору на обов'язкове пенсійне страхування. У той же час, платити пенсійний збір доводилося навіть тим, хто купує житло вперше, хоча в законі сказано, що за покупку першої квартири або будинку покупець звільняється від даного внеску.

Проте, через відсутність чіткого механізму перевірки інформації про первинному придбанні житлоплощі, вносити 1 відсоток за пенсійну страховку змушені були все. Крім того, Володимир Зеленський раніше стверджував, що комерційні і державні банки в Україні будуть видавати іпотечні кредити максимум під 10% річних, так як сьогодні процентні ставки для українців непосильні.

Нагадаємо, раніше в Кабміні назвали дату щорічної індексації пенсій. Коли можна розраховувати на підвищення соцвиплат?