В Україні змінилися ціни на продукти харчування: прогнози експертів на найближче майбутнє

Деякі продукти харчування незабаром повернуться в колишню цінову категорію, а деякі - продовжать рости в ціні. З чим це пов'язано і як зміниться вартість споживчого кошика до кінця поточного року розповіли ринкові аналітики.

В Україні змінилися ціни на продукти харчування: прогнози експертів на найближче майбутнє - today.ua

Значно зросли в ціні цукор, гречана крупа, картопля. З цих продуктів, стверджують експерти, дорожчати і надалі буде тільки гречка. Українці люблять цю крупу, часто і багато купують, але аграрії не хочуть в достатній кількості висаджувати гречку через непрогнозований рівень врожайності. Експорт з інших країн сьогодні теж неможливий через коронавірус.

Що стосується цін на картоплю, то, по-перше, через дорожнечу гречки, українські споживачі стали більше купувати картоплі, що і викликало подорожчання, а по-друге, «другий хліб» повинен скоро значно подешевшати. В Україні в цьому році зібрані непогані врожаї картоплі, коли вони надійдуть в магазини, ціни підуть вниз.В Україні змінилися ціни на продукти харчування: прогнози експертів на найближче майбутнє Ажіотаж навколо цукру теж повинен скоро розвіятися. Сьогодні люди налякані обмеженнями, які виставили багато точки роздрібної продажів, відпускаючи по 5 кг в одні руки. Експерти стверджують, що на даний момент цукру на ринку мало, оскільки ми «доїдаємо» торішні запаси. Коли надійде цукор з цукрового буряка нового врожаю, його вартість знову повернеться до 11 - 12 грн за кг, причому продукту буде в надлишку.

Нагадаємо, раніше ринкові аналітики попередили українців, що незабаром на прилавках магазинів подорожчають овочі та фрукти.