В Україні подешевшала картопля: експерти розповіли про вартість овоча взимку

На українських ринках стрімко подешевшала картопля. Як довго головний овоч країни буде зберігати демократичну ціну, і чи варто запасатися картоплею вже зараз, поки її вартість навіть нижче рівня торішніх цін?

В Україні подешевшала картопля: експерти розповіли про вартість овоча взимку - today.ua

Погодні умови в Україні навесні і влітку 2020 року було настільки складними, що експерти очікували захмарних цін на картоплю. Безсніжна зима, посушлива весна і повені на Західній Україні, безумовно, нанести важкий удар по аграрному сектору. Фермери прогнозували катастрофічний неврожай всіх овочевих культур, включаючи картоплю. Однак, на щастя, все не так сумно.

Високі ціни на картоплю в минулому сезоні стимулювали фермерські господарства виділяти більше орних земель під її вирощування. Урожай в цілому було зібрано непоганий. Як результат, ми маємо багато картоплі на прилавках магазинів і ринків за доступними цінами. В Україні подешевшала картопля: експерти розповіли про вартість овоча взимку «На сьогоднішній день оптові ціни на картоплю в Україні коливаються в межах від 5,5 до 7 грн/кг. Для порівняння, в кінці серпня 2019 року картопля відвантажувався за ціною від 7 до 10 грн/кг. Таким чином, ціни на картоплю за рік знизилися в середньому на 25-30%», - розповіла директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва.

Рекордно високі ціни на картоплю, які трималися практично протягом усього 2019 року, експерти не прогнозують. «Пропозиція картоплі в цьому сезоні буде на досить високому рівні, і причин для подальшого зростання цін в даному сегменті немає», - сказала Звєрєва.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні в 2020 році значно подешевшав борщовий набір. Які овочі і чому стали доступнішими?