В Україні різко подорожчали яблука: чи варто чекати зниження вартості фруктів розповіли аналітики

В Україні вартість яблук досягла трирічного максимуму. Чому фрукти, які у великих кількостях вирощують місцеві фермери, коштують дорожче, ніж привезені з Африки банани?

В Україні різко подорожчали яблука: чи варто чекати зниження вартості фруктів розповіли аналітики - today.ua

Ціни на яблука в Україні побили трирічний антирекорд. На думку ринкових експертів, причинами такого явища стала низька врожайність ранніх сортів, а також погана якість врожаю середніх і пізніх сортів яблук.

В Українській плодоовочевої асоціації відзначають, що середні оптові ціни на яблука в Україні коливаються в межах 11-13 гривень за один кілограм. Зрозуміло, що до кінцевого споживача фрукти доходять за значно вищими цінами. «В аналогічний період 2019 го місцеві яблука реалізовувалися в середньому на 1 - 1,5 гривні дешевше ніж сьогодні, а в кінці вересня 2018 українські садівники відвантажували десертні яблука в середньому по 7-8 гривень за кілограм», - повідомили в УПОА.

Варто відзначити, що в порівнянні з цінниками на яблука на початку вересня поточного року, ближче до кінця місяця вартість за кілограм фруктів трохи знизилася. В середньому різниця становить до 20 відсотків. Як вважають експерти, це показник тенденції до зниження вартості яблук в Україні, причому вона продовжиться і в жовтні-листопаді 2020 р

Нагадаємо, в Україні після підвищення курсу долара подорожчали деякі продукти харчування. Що прогнозують експерти на найближчий період?