В Україні стрімко дорожчає житло: ціни на покупку та оренду квартир поповзли вгору

Згідно з оновленими даними Державної служби статистики, в Україні з початку по вересень поточного року значно зросли ціни на житлову площу. В середньому вартість житла в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року піднялася майже на десять відсотків.

В Україні стрімко дорожчає житло: ціни на покупку та оренду квартир поповзли вгору - today.ua

З січня 2020 го року ціни зросли на шість з половиною відсотка. На первинному ринку нерухомості ціни (у порівнянні з аналогічним кварталом минулого року) на квартири зросли в середньому на 7,7 відсотка, на вторинному - на 10,6 відсотка.

Орендувати квартиру в Україні теж стало істотно дорожче. Знімання однокімнатної квартири подорожчав більш ніж на десять відсотків. Місяць проживання в «однушки» в середньому обходиться тепер в 3701 гривень, стверджують у Держстаті.В Україні стрімко дорожчає житло: ціни на покупку та оренду квартир поповзли вгору Найдорожче оренда житлоплощі коштує в Києві, Одесі та у Львові. Так, місяць проживання в орендованому житлі в столиці обійдеться в 7538 гривень, в Одесі - 5429, а у Львові - 4706 гривень.

Варто відзначити, що дані Державного бюро статистики показують поточний стан справ на ринку нерухомості, однак раніше експерти дали новий прогноз, згідно з яким, до кінця 2020 року житло в країні подорожчає мінімум на 10 відсотків.

Нагадаємо, згідно з прогнозами ринкових експертів, в Україні до кінця року значно підвищаться ціни на продукти харчування. Що подорожчає в першу чергу?